نتایج جستجو برای عبارت :

اصابت ثلث نور وجه الله به فاطمۀ زهرا

عَن الإمَام البَاقِر: «وَ التِّینِ الْحَسَن‏ وَ وَ الزَّیْتُونِ الْحُسَیْن وَ طُورِ سِینِینَ أمیرالمؤمنین وَ هذَا الْبَلَدِ الْأَمینِ فَاطِمَة صَلَوَاتُ‏ اللَّهِ‏ عَلَیْهِمْ‏ أَجْمَعِین».
ترجمه:
مراد به «تین»‌ امام‌ حسن(علیه السلام) ‌است‌ و ‌از‌ «زیتون»‌ امام‌ حسین(علیه السلام) ‌که‌ دو میوۀ دل‌ مصطفی‌ و مرتضی‌ و فاطمۀ زهرا(علیه السلام) ‌بودند و ‌از‌ «طور سینین»‌ امیر المؤمنین‌ صلوات‌ اللّه‌ و سلامه‌ ‌علیه‌ و ‌از‌ «بلد
عَنِ النَّبِیِّ قَالَ: «لَمَّا خَلَقَ اللَّهُ الْجَنَّةَ خَلَـقَهَا مِنْ نُورِ وَجْهِهِ[مِنْ نُورِ الْعَرْش‏] ثُمَّ أَخَذَ ذَلِکَ النُّورَ فَقَذَفَهُ فَأَصَابَنِی ثُلُثُ النُّورِ وَ أَصَابَ‏ فَاطِمَةَ ثُلُثُ‏ النُّورِ وَ أَصَابَ عَلِیّاً وَ أَهْلَ بَیْتِهِ ثُلُثُ النُّورِ فَمَنْ أَصَابَهُ مِنْ ذَلِکَ النُّورِ اهْتَدَى إِلَى وَلَایَةِ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَنْ لَمْ یُصِبْهُ مِنْ ذَلِکَ النُّورِ ضَلَّ عَنْ وَلَایَةِ آلِ مُحَمَّدٍ.
«عَنْ أَبِی حَمْزَةَ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ‏ فِی قَوْلِهِ‏ تَعَالَى إِنَّها لَإِحْدَى الْکُبَرِ * نَذِیراً لِلْبَشَرٍ( المدثر:۳۵) قَالَ: یَعْنِی فَاطِمَةَ».
ترجمه:
از ابی حمزه از امام محمّد باقر(علیه السلام) روایت شده که دربارۀ آیۀ «همانا او یکى از بزرگترین‌ها است؛ هشدار دهندۀ بشر است» فرمود: منظور خدا در این آیه حضرت فاطمۀ زهرا(علیها السلام) است.
ادامه مطلب
قَالَ رَسُولُ اللهِ لِفَاطِمَةَ: «إنَّ اللهَ [الرَّبَّ] یَغْضَبُ لِغَضَبِکِ وَ یَرْضَى لِرِضَاکِ».
ترجمه:
رسول خدا(صلی الله علیه و آله) به فاطمه(علیها السلام) فرمودند: به راستی خداوند [پروردگار] به سبب خشم تو خشم می‌کند و به خشنودی تو خشنود می‌شود.
ادامه مطلب
دم گودال چشممان افتاد
تکه سنگی به سر اصابت کرد
دست من را رها بکن عمه
به عمویم کسی جسارت کرد
قلب عمه پر از تلاطم شد
تیر دشمن دوباره آماده ست
دست من را رها بکن عمه
نذر کردم برای او یک دست
من به یاد مدینه افتادم
پدرم بود و مادرم زهرا
دست مردی چنان به زهرا خورد
پدرم مردو زنده شد آن جا
عمه من فکر رفتنم هستم
از عمو یک بغل طلب دام
دست من را رها بکن عمه
یا عمو یا عمو به لب دارم
دست من را بگیر ای آقا
سر و دستم فدای حنجر تو
دشمنانت چقدر بی رحمند
تکند بعد من به
﷽عروج با حضرت زهرا علیهاسلام

در نوافل شب به مقام شامخ حضرت زهرا سلام الله علیها توجه کنید و بدانید که استمداد گرفتن از آن حضرت موجب ترقی و قرب معنویی می شود و خدا شناسی انسان را زیاد می کند همچنین قبل از اذان صبح صلوات حضرت زهرا را بفرستید

دانلود فیلم شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی
در بیت مکرم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی_ ۹۸/۱۰/۱۴
قسم به جلوه ی ایمان و عصمت زهرا
بیا که شاد شود قلب حضرت زهرا

گناهکاری ما را ببخش آقا جان
به حرمت نظر لطف و رحمت زهرا

دعا برای محبین خود به لب داری
میان نافله ات، طبق عادت زهرا

شعاع نور بصیرت به ما عنایت کن
از آفتاب رفیع بصیرت زهرا

رسیده ایم که ما را علی شناس کنی
به پای مکتب درس ولایت زهرا

کمی به ما بچشان مزه ی عبادت را
قسم به گریه ی وقت عبادت زهرا

از آفتاب رفیع بصیرت زهرا

از آفتاب رفیع بصیرت زهرا

هیئت شیفتگان وحی برگزار می نماید اعظم الله اجورکممراسم روضه خوانی بانوی دوعالم حضرت زهرا (سلام الله علیها  )به همراه یادبود سردارشهید حاج قاسم سلیمانی
⚫ ✅چهارشنبه ساعت ۹:۴۵صبح 
حضورتان تسلایی است  بر دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف.  ▪   مکان :میدان پلیس ابتدای بلوار شهید محلاتی کوچه ۲ موسسه قرآنی شیفتگان وحیsapp.ir/shifteganvahy
در عشق سراسر غم زهرا(س)
                          این گونه رسید ماتم زهرا(س)
همواره چنین شد بدانی
                          آسایش دل عالم زهرا(س)
این حیف که در خواب سرابی
                         بی بهره ی از حاتم زهرا(س)
برخیز نگاری شده در خون
                         آورد شفا مرهم زهرا(س)
بیچاره شدم وای به حالم
                       عمری به گذر بی غم زهرا(س)
شرمنده ی عقبی نشینم
                        آنی که ندارم غم زهرا(س)
عَنْ یُونسَ بْنِ ظَبْیَانَ قَالَ: قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ: «لِفَاطِمَةَ تِسْعَةُ أَسْمَاءَ عِنْدَ اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ فَاطِمَةُ وَ الصِّدِّیقَةُ وَ الْمُبَارَکَةُ وَ الطَّاهِرَةُ وَ الزَّکِیَّةُ وَ الرَّاضِیَةُ وَ الْمَرْضِیَّةُ وَ الْمُحَدَّثَةُ وَ الزَّهْرَاء.»
ترجمه:
یونس بن ظبیان از امام صادق(علیه السلام) روایت کرده که فرمودند: فاطمۀ زهرا(علیها السلام) نزد خدای تعالی نُه نام دارد: «فاطمه و صدیقه و مبارکه و طاهره و زکیه و راض
عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ قَالَ: «مَا عُبِدَ اللَّهُ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ التَّمْجِیدِ أَفْضَلَ مِنْ تَسْبِیحِ فَاطِمَةَ وَ لَوْ کَانَ شَیْ‏ءٌ أَفْضَلَ مِنْهُ لَنَحَلَهُ رَسُولُ اللَّهِ فَاطِمَةَ».( )
ترجمه:
امام باقر(علیه السلام) فرمودند: خداوند به تمجیدی برتر از تسبیح حضرت فاطمه(علیها السلام) پرستش نشده است و اگر چیزى بالاتر از آن وجود داشت، رسول خدا(صلی الله علیه و آله) آن را به فاطمه(علیها السلام) هدیه مى‏داد.
ادامه مطلب
«سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ الله: … تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ فِیها (القدر: ۴)وَ الْمَلَائِکَةُ الْمُؤْمِنُونَ‏ الَّذِینَ‏ یَمْلِکُونَ‏ عِلْمَ‏ آلِ مُحَمَّدٍ‏ وَ الرُّوحُ الْقُدُسُ هِیَ فَاطِمَةُ».
ترجمه:
از امام صادق(علیه السلام) روایت شده است که در مورد قول خدای تعالی: تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ فِیها [و در این شب فرشتگان و روح نازل می‌شوند] فرمود: فرشتگان یعنی مؤمنانی‌ که از علم آل محمد بـهـره مـند هستـند و روح الـ
باگریه میسرایم شعری برای زهرا/ازمعرفت بگویم جانم فدای زهرا/اوبنده خدایی درآسمان ایمان/این زمزم ولایت شدآشنای زهرا/دراهل بیت احمدالگوی ناب باشد/از درگهش بخواهم هردم رضای زهرا/باشدپیام ایشان هردم علی شناسی/باگوهرولایت گیرم عطای زهرا/گنج بصیرت اوبرشیعیان رسیده/در فاطمیه باید گیرم شفای زهرا/این انقلاب ایران لطف توسل اوست/راه امام امت داردولای زهرا/بازمزم شهادت جاویدکشورماست/مانند حاج قاسم داردسرای زهرا/فرزند فاطمیه این رهبر الهی است/سید
نحوه صدا کردن امیر المومنین علی علیه السلام و جواب دادن حضرت زهرا سلام الله علیها :
حضرت امیر وقتی می خواستند حضرت زهرا را صدا کنند می فرمودند :
نفسی لک الفداء ( جان علی به فدایت )
حبیبتی زهرا
بنت رسول الله
و زهرا جان
و جوابی که از حضرت زهرا می شنیدند :
روحی لک الفداء ( روحم به فدایت علی )
ابوتراب
ابالحسن
و علی جان
" سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا مبارک باد "
تسبیحات حضرت زهرا(س) ذکری، شامل ۳۴ بار الله اکبر، ۳۳ بار الحمدلله و ۳۳ بار سبحان الله.بنابر روایات، این ذکر را پیامبر(ص) به حضرت زهرا(س) آموخت. در منابع حدیثی، روایات فراوانی درباره اهمیت تسبیحات حضرت زهرا(س) پس از نمازهای واجب روزانه آمده است.بر اساس روایتی که از زبان امیرالمومنین در منابع شیعی ثبت شده است، این ذکر را پیامبر به حضرت زهرا(س) آموزش داد. طبق این روایت، حضرت زهرا که از زیادی کارهای روزانه به سختی افتاده بود، قصد داشت از پدرش خادمی
بسم الله الرحمن الرحیم

فیوضات فاطمه ی زهرا علیها السلام، به مجموعه ی کوچکی که در مقابل مجموعه ی انسانیت، جمع محدودی به حساب می آید، منحصر نمی شود. اگر با یک دید واقع بین و منطقی نگاه کنیم، بشریت یکجا مرهون فاطمه زهرا صلی الله علیه و آله و سلم است- و این گزاف نیست؛حقیقتی است - همچنان که بشریت مرهون اسلام، مرهون قرآن، مرهون تعلیمات انبیا و پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و سلم است . در همیشه ی تاریخ این طور بوده، امروز هم همین طور است و روز به
بسم الله الرحمن الرحیم

فیوضات فاطمه ی زهرا علیها السلام، به مجموعه ی کوچکی که در مقابل مجموعه ی انسانیت، جمع محدودی به حساب می آید، منحصر نمی شود. اگر با یک دید واقع بین و منطقی نگاه کنیم، بشریت یکجا مرهون فاطمه زهرا صلی الله علیه و آله و سلم است- و این گزاف نیست؛حقیقتی است - همچنان که بشریت مرهون اسلام، مرهون قرآن، مرهون تعلیمات انبیا و پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله و سلم است . در همیشه ی تاریخ این طور بوده، امروز هم همین طور است و روز به
بسم الله

فیوضات فاطمه ی زهرا علیها السلام، به مجموعه ی کوچکی که
در مقابل مجموعه ی انسانیت، جمع محدودی به حساب می آید، منحصر نمی شود. اگر
با یک دید واقع بین و منطقی نگاه کنیم، بشریت یکجا مرهون فاطمه زهرا صلی
الله علیه و آله و سلم است- و این گزاف نیست؛حقیقتی است - همچنان که بشریت
مرهون اسلام، مرهون قرآن، مرهون تعلیمات انبیا و پیامبر خاتم صلی الله علیه
و آله و سلم است . در همیشه ی تاریخ این طور بوده، امروز هم همین طور است و
روز به روز نور
بسم الله الرحمن الرحیم

فیوضات فاطمه ی زهرا علیها السلام، به مجموعه ی کوچکی که
در مقابل مجموعه ی انسانیت، جمع محدودی به حساب می آید، منحصر نمی شود. اگر
با یک دید واقع بین و منطقی نگاه کنیم، بشریت یکجا مرهون فاطمه زهرا صلی
الله علیه و آله و سلم است- و این گزاف نیست؛حقیقتی است - همچنان که بشریت
مرهون اسلام، مرهون قرآن، مرهون تعلیمات انبیا و پیامبر خاتم صلی الله علیه
و آله و سلم است . در همیشه ی تاریخ این طور بوده، امروز هم همین طور است و
پرشورگشته دنیابهرعزای زهرا/مزدی دراین مصیبت دارد خدای زهرا/او دختر پیمبرحامی دین وقرآن/بوی بهشت دارد هرجا ردای زهرا/ در بوستان حیدرگشته فدای مولا/خواهم زجام آقاهردم ولای زهرا/درکوثر ولایت اوقهرمان اسلام/بهر حمایت حق باشدوفای زهرا/او گلشن حسینی برمجتباست مادر/زینب دراین حوادث گشته فدای زهرا/الگوی اهل بیت وعشق امام ورهبر/دلداده شهیدان گشته صفای زهرا/امسال فاطمیه شوردگربپاشد/حاج قاسم دلاور دارد ندای زهرا/این اشک دیدگانم شدمتصل به دریا/دا
علت نام گذاری حضرت زهرا سلام الله علیها به فاطمه
شیخ طوسی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
٥٧١ / ١٨ ـ وبهذا الاسناد ، قال : قال رسول الله صلى الله علیه وآله : إنما سمیت ابنتی فاطمة لان الله ( عز وجل ) فطمها وفطم من أحبها من النار.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: دخترم را فاطمه نامیدم زیرا که خداوند او و دوستدارانش را از آتش جهنم دور کرده است.
الامالی، تالیف شیخ طوسی، مجلس ۱۱، حدیث ۱۸، صفحه ۲۹۴، چاپ دار الثقافة
حضرت زهرا علیها السلام پاره تن، روح و قلب پیامبر صلی الله علیه و آله
ابن صباغ مالکی از علمای اهل تسنن روایت کرده است:
وروی عن مجاهد قال : خرج النبیّ صلى الله علیه و آله وهو آخذ بید فاطمة فقال : من عرف هذه فقد عرفها ، ومن لم یعرفها فهی فاطمة بنت محمّد ، وهی بضعة منّی ، وهی قلبی وروحی الّتی بین جنبیَّ ، فمن آذاها فقد آذانی ، ومن آذانی فقد آذى اللّه .
روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله دستان حضرت فاطمه زهرا علیها السلام را گرفت و فرمود: هر کس او را نمی
برتری حضرت امیر المومنین و حضرت زهرا سلام الله علیهما بر همه‌ی مردم (به روایت اهل تسنن)
از جمله فضائل حضرت علی بن ابی طالب سلام الله علیه و حضرت زهرا سلام الله علیها، محبوبیت ایشان نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله می‌باشد چنانچه نسائی از علمای بزرگ اهل تسنن در خصائص چنین روایت کرده است:
۱۱۰- أخبرنی احمد بن شعیب ، قال : اخبرنی زكریا بن یحیى ، قال : اخبرنا ابراهیم بن سعد قال : حدثنا شاذان ، عن جعفر الاحمر ، عن عبد الله ابن عطاء عن ابن بریدة ، قال :
«…‏ عَنْ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ عَنْ أَبِیهِ عَنْ جَدِّهِ قَالَ: «لَمَّا عُرِجَ بِالنَّبِیِّ إِلَى السَّمَاءِ قَالَ الْعَزِیزُ عَزَّوَجَلَ‏ ..یَا مُحَمَّدُ إِنِّی‏ خَلَقْتُکَ‏ وَ خَلَقْتُ‏ عَلِیّاً وَ فَاطِمَةَ وَ الْحَسَنَ وَ الْحُسَیْنَ مِنْ شَبحِ نُورٍ ثُمَّ عَرَضْتُ وَلَایَتَهُمْ عَلَى الْمَلَائِکَةِ وَ سَائِرِ خَلْقِی وَ هُمْ أَرْوَاحٌ فَمَنْ قَبِلَهَا کَانَ عِنْدِی مِنَ الْمُقَرَّبِینَ وَ مَنْ جَحَدَهَا کَانَ عِنْدِی م
عَنْ جَابِر [بْنِ یَزِیدَ الْجُعْفِیِ] عَنْ أَبِی عَبْدِ اللّهِ  قَالَ: قُلْتُ: لِمَ سُمِّیَتْ فاطمةُ الزَّهْرَاءُ، زهراءَ؟ فقَالَ: «لِأَنَّ اللَّهَ عَزَّ و جَلَّ خَلَقَهَا مِنْ‏ نُورِ عَظَمَتِهِ فَلَمَّا أَشْرَقَتْ أَضَاءَتِ السَّمَاوَاتُ وَ الْأَرْضُ بِنُورِهَا…‏»

ترجمه:
ااز جابر بن یزید جعفی، از امام صادق روایت شده که گفت: پرسیدم چرا حضرت فاطمۀ زهرا، «زهراء» نامیده شدند؟ حضرت فرمود: برای این که خداى تعالى او را از نور عظمت خود
رُوِیَ‏ «أَنَّهَا رُبَّمَا اشْتَغَلَتْ بِصَلَاتِهَا وَ عِبَادَتِهَا فَرُبَّمَا بَکَى وَلَدُهَا فَرُؤِیَ الْمَهْدُ یَتَحَرَّکُ وَ کَانَ مَلَکٌ یُحَرِّکُه‏.»
ترجمه:
روایت شده که حضرت فاطمه(علیها السلام) گاهی به نماز و عبادت اشتغال داشت و در این حال فرزندش گریه مى‏کرد؛ مشاهده مى‏شد که گهوارۀ کودک [به خودى خود] حرکت مى‏کند و [علّت آن این بوده که] فرشته‏اى آن را به حرکت در میآورد.
ادامه مطلب
بإسمک الأعظم

پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله) فرمود : دخترم از این جهت « فاطمه » نامیده شده که خداوند او و دوستانش را از آتش جهنم رهایى بخشیده است .نام : فاطمه بنت محمد .کنیه : ام‏ابیها و ام ‏النّبى (صلی الله علیه واله) .القاب : صدیقه ، مبارکه ، طاهره ، راضیه ، مرضیه ، زکیّه ، محدّثه و بتول .مشهور ترین لقب آن حضرت « زهرا » است .تاریخ ولادت : بیستم جمادى الآخره سال پنجم بعثت .برخى سال تولد آن حضرت را ، دوم بعثت و برخى دیگر پنج سال قبل از بعثت پیامبر (صل
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز 
یا اباصالح المهدی
یا ابافاضل ادرکنی ولا تهلکنی
با شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ،میدان برای عایشه و نقل احادیث از پیامبر رحمت صل الله علیه و آله وسلم باز شد بدون اینکه کسی بتواند از او ایراد بگیرد
با شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا تمام زنان جامعه به انزوا کشیده شدند
و تمام صحابه فهمیدند که ناموسشان مانند ناموس پیامبر رحمت و امیرالمومنین علی علیه السلام از شر عمر و کودتاگران سقیفه ایمن نیست
«عَنْ جَابِرِ بْنِ یَزِیدَ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ قَالَ‏ فِی قَوْلِهِ عَزَّ وَ جَلَ‏.. وَ ذلِکَ دِینُ الْقَیِّمَةِ( البینه: ۵) قَالَ:‏ هِیَ‏ فَاطِمَةُ‏».
ترجمه:
جابر بن یزید از امام باقر(علیه السلام) روایت می‌کند که در بارۀ آیۀ‏‌ وَ ذلِکَ دِینُ الْقَیِّمَةِ فرمودند: منظور حضرت فاطمه(علیها السلام) است.
ادامه مطلب
بنام خالق عشق

کسی که می‌گوید من حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را دوست دارم، امّا رفتارش در عمل مثل ایشان نیست، مشکلش این نیست که به یک «دوره ی آموزشی» نیاز دارد؛ مشکلش این است که حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را «کم» دوست دارد. باید بیشتر او را دوست داشته باشد تا مثل او بشود.
نمی‌خواهد به او توصیه کنیم که «برو حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را بشناس»، بلکه باید به او بگوییم «حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را بیشتر دوست داشته باش.» البته افزایش
«عَنْ جَابِرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ قَالَ قُلْتُ: لِمَ سُمِّیَتْ فَاطِمَةُ الزَّهْرَاءُ زَهْرَاء؟فَقَالَ: لِأَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ خَلَقَهَا مِنْ نُورِ عَظَمَتِهِ فَلَمَّا أَشْرَقَتْ أَضَاءَتِ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ بِنُورِهَا وَ غَشِیَتْ أَبْصَارَ الْمَلَائِکَةِ وَ خَرَّتِ الْمَلَائِکَةُ للهِ سَاجِدِینَ وَ قَالُوا: إِلَهَنَا وَ سَیِّدَنَا مَا هَذَا النُّورُ؟فَأَوْحَى اللَّهُ إِلَیْهِمْ: هَذَا نُورٌ مِنْ نُورِ
به مدد حضرت زهرا سلام الله علیها هیچ مشکلی در صفرا، کلیه ها و طحال وجود نداشت سه دکتر رفتم که هیچ کدام نگفتند چه کار کن تا دردت خوب شود! از آخر طب اسلامی به دادم رسید و با یک روش ساده الان هیچ دردی ندارم .
اگر درد داشتید حوله داغ کنید و روی درد بگذارید و با روغنهای طبع گرم مثل زیتون، کنجد ماساژ دهید.
طب مدرن چیزی جز دردسر ندارد.

کتاب《مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها》اثر «حسین قربانی دامنابی» در 182 صفحه از چاپ خارج شد.
این کتاب در 6 بخش، مظلومیت حضرت زهرا (س) را از منابع معتبر اهل سنت اثبات می نماید.✅ بخش اول: جایگاه و منزلت حضرت زهرا (س)✅ بخش دوم: تحریف و سانسور حقایق✅ بخش سوم: غصب فدک و پیامدهای آن✅ بخش چهارم: سیره ی تند عمر بن خطاب در برخورد با زنان✅ بخش پنجم: هجوم به خانه حضرت زهرا (س)✅ بخش ششم: پاسخ به چند شبهه متداول
مهم ترین ویژگی های کتاب:
1⃣ جمع آوری نظر همه ی ع
«حَدَّثَنَا مُوسَى بْنُ إِسْمَاعِیلَ بْنِ مُوسَى بْنِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ عَنْ أَبِیهِ عَنْ آبَائِهِ عَنْ‏ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ: أُدْخِلْتُ الْجَنَّةَ فَرَأَیْتُ عَلَى‏ بَابِهَا مَکْتُوباً بِالذَّهَبِ‏ [بِالنُّورِ] لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ مُحَمَّدٌ حَبِیبُ اللَّهِ عَلِیٌّ وَلِیُّ اللَّهِ فَاطِمَةُ أَمَةُ اللَّهِ الْحَسَنُ
دوستای واقعی من فقط همونان که باهاشون عکس یادگاری دارم، از نظرتون شاید مسخره باشه این استدلال. حتی حس میکنم آدما از وقتی با هم عکس ندارن دارن دور میشن از هم :)
همین سه تا:
محبوبه  بیشترین تعداد عکس! 
زهرا ش، زهرا ژ (دومین رده)
زهرا ن، الهام در رده سوم
:)

یا علی رفتم بقیع اما چه سودهر چه گشتم فاطمه آنجا نبودیا علی قبر پرستویت کجاستآن گل صدبرگ خوشبویت کجاستهر چه باشد من نمک پرورده ام دل به عشق فاطمه خوش کرده ام
 #السلام_علیک_یافاطمه‌الزهرا
▪️عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن شهادت دخت نبی اکرم (ص) حضرت زهرا(س)، مادرسادات و ایام فاطمیه▪️
حضرت صادق ع فرمود مومن بهر مرگی میمیرد جز صاعقه زیرا در حالیکه او ذکر خدای عزوجل میکند باو اصابت نکند  یزید بن معاویه عجلی گوید حضرت صادق ع فرمودصاعقه ها بکسبکه ذکر خدا گوید وذاکر است اصابت نکنند، گوید من عرضکردم  ذاکر کیست فرمود انکه صد ایه بخواند شرح مجلسی ره گوبد یعنی در هر  شب وروز صد ایه بخواند ایه بخواند یا در هر یک از شب و روز 
#حدیث_مهدوی 
حضرت فاطمه زهرا(س)
قال أبی لجابر بن عبد الله الأنصاری إن لی إلیک حاجة فمتى یخف علیک أن أخلو بک فأسألک عنها فقال له جابر أی الأوقات أحببته فخلا به فی بعض الأیام فقال له یا جابر أخبرنی عن اللوح الذی رأیته فی
ادامه مطلب
 زهرا امروز خیلی والیبال بازی کرد. وقتی اومد خونه حسابی خسته بود. شامش رو خورد و رفت روی تخت خوابش دراز کشید. قبل از اینکه خوابش ببره با صدای بلند گفت: بسم الله الرحمن الرحیم
بچه ها، پدر ها و مادر ها خدا خیلی این کار زهرا رو دوست داره ؛برای همین موقع خواب که زهرا بسم الله می گه فرشته ای رو مامور می کنه ،که تا صبح که زهرا خوابه،براش ثواب بنویسه. 
در همین رابطه پیامبر (ص) فرمودند: هرگاه بنده ای در هنگام خوابیدن بگوید بسم الله الرحمن الرحیم ، خدا ب
علت شهادت حضرت زهرا علیها السلام در کلام علامه محمد تقی مجلسی قدس سره
ایشان در مورد علت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها می‌نویسند:
و شهادتها صلوات الله علیها كانت من ضرب عمر علیه اللعنة الباب على بطنها عند إرادة أمیر المؤمنین لبیعة أبی بكر لعنه الله و ضرب قنفذ غلام عمر، السوط علیها بإذنه و الحكایة مشهورة عند العامة و الخاصة و مفصلة فی كتاب لسلیم بن قیس الهلالی و سقط بالضرب غلام كان اسمه محسن‏ و هو مذكور فی ارشاد المفید رضی الله عنه.
و سبب ش
عَنْ یَزِیدَ بْنِ عَبْدِ الْمَلِکِ عَنْ أَبِیهِ عَنْ جَدِّهِ قَالَ: «دَخَلْتُ عَلَى فَاطِمَةَ فَبَدَأَتْنِی‏ بِالسَّلَامِ‏ ثُمَ‏ قَالَتْ:‏ مَا غَدَا بِکَ؟ قُلْتُ: طَلَبُ الْبَرَکَةِ قَالَتْ: أَخْبَرَنِی أَبِی وَ هُوَ ذَا هُوَ أَنَّهُ مَنْ سَلَّمَ عَلَیْهِ وَ عَلَیَّ ثَلَاثَةَ أَیَّامٍ أَوْجَبَ اللَّهُ لَهُ الْجَنَّةَ قُلْتُ لَهَا: فِی حَیَاتِهِ وَ حَیَاتِکِ؟ قَالَتْ: نَعَمْ وَ بَعْدَ مَوْتِنَا».
ترجمه:
یزید بن عبد الملک از پدرش

قال النبی(ص):  «اول شخص تدخل الجنه فاطمه»
پیامبر اکرم(ص) فرمودند :  « اولین کسی که داخل بهشت میشود فاطمه(س) است»
« بحارالانوار ج ۴۳ ص ۴۴ »
.
.
حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها « از دنیای شما سه چیز محبوب من است:1) تلاوت قرآن2) نگاه به چهره رسول خدا3) انفاق در راه خدا »..رفتی تو و زینبت ز غم می سوزدآتش ز نوایش به دلم افروزداین خانه عزاخانه شود بار دگرهرگاه نگاه خود به در می دوزد...
.
شهادت شهیده راه ولایت 
حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تسلیت باد 
آیه ی ۱۸۵ سوره بقره
شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ.  
سلام و عرض ادب و احترام خدمت همراهان گرانقدر
 احتراماباتحیت و آرزوی توفیق روزافزون برای شما نیکوکاران بزرگوار به استحضار می رساند درنظراست سفره احسان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها درشبهای ماه مبارک رمضان ( هرشب وبه همراه بسته افطاری) گسترده شودلذا ازشما بزرگواران تقاضا مندم درخصوص 
_ خدمت دراین سفره احسان_تامین منابع مالی  _تعین تعدادموردنیاز برای استفاده مددجوی
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):فاش کننده زشتی مانندانجام دهنده آن است.
امام صادق(علیه السلام):سه چیزاست که همه مردم به آنها نیازدارند:امنیت وعدالت ورفاه.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):ازسوگند دروغ بپرهیزیدکه آن خانه ها رااز ساکنانش خالی میکند.
حضرت زهرا(سلام الله علیها):ما دست آویزالهی مردمان برگزیده خداومنزگاه قدس اوییم.
حضرت زهرا(سلام الله علیها):خوشرویی بامؤمن موجب دستیابی به بهشت میشودوخوشرویی نسبت به غیر مؤمن انسان را ازعذاب آتش ح
شابد دوست: زهرا ی قسمتی از کتاب شازده کوچولو هست که میگه : بدتر از اونی که بیای و کسی متوجه نشه ، اینه که بری و کسی متوجه نشه! ... البته ما متوجه شدیم که تو رفتی...
زهرا: ......
شاید دوست: خب زهرا من ی رب دیگه جمع میکنم میرم.
زهرا: باشه.
شاید دوست: دست بده!
شاید دوست: بوسم کن!
زهرا: بوسم نمیاد!:-\ 
شاید دوست: دیگه باهات حرف نمیزنم!
زهرا :خب نزن! 
شاید دوست: زهرا؟!o__0
زهرا: فک‌‌کردی برام مهمه؟!
......
خدایا! فکر‌میکنن اینکه با من حرف بزنن یا نزنن برای من مهم ه!:-\ 
...
که موقع بدحالیاش بهش پیام بده بگه
درسته باهات قهرمولی چته؟چیزی شده؟
اره خلاصه..

شاعر میگه:و تظُن انها النهایة و فجأة یُصلح الله کل شئ!
و فکر میکنی که به انتها رسیدی ولی در یک لحظه خدا همه چیز رو درست میکنه ...
.لأنهُ الله♡چونکه اون خداست...
عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ:‏ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ: «… لَوْ کَانَ الْحِلْمُ رَجُلًا لَکَانَ عَلِیّاً‏ وَ لَوْ کَانَ الْفَضْلُ شَخْصاً لَکَانَ الْحَسَنَ [حَسَناً]وَ لَوْ کَانَ الْحَیَاءُ صُورَةً لَکَانَ الْحُسَیْنَ [حُسَیناً]وَ لَوْ کَانَ الْحُسْنُ شَخْصاً [هَیْئَةً] لَکَانَتْ فَاطِمَةَ بَلْ‏ هِیَ‏ أَعْظَمُ‏ إِنَّ‏ فَاطِمَةَ ابْنَتِی خَیْرُ أَهْلِ الْأَرْضِ عُنْصُراً‌ وَ شَرَفاً وَ کَرَماً».( )
ترجمه:
از ابن عباس منقول است که پیا
استاد احمد عابدی:بسم الله الرحمن الرحیمخداوند در آیه 42 سوره آل‌عمران می‌فرماید «یا مَرْیمُ إِنَّ‌الله اصْطَفَاک وَطَهَّرَک وَاصْطَفَاک عَلَى نِسَاء الْعَالَمِینَ» یعنی خداوند حضرت مریم(سلام الله علیها) را برگزید و بر همه زنان برتری داد. ذیل این آیه شریفه هم اهل سنت و هم شیعه فراوان این حدیث را نقل کرده‌اند که «رسول خدا فرموده‌اند، چهار زن(زهرا، خدیجه، هاجر و آسیه)، «سیادة النساء العالمین» هستند. در حدیث آمده که حضرت مریم و حضرت هاجر،
نیمه شب فکر می کردند او خواب است. تا پدر حسن و حسین را صدا کرد، آهسته، که زینب بیدار نشود، زینب سریع تر از حسن و حسین برخاست. علی گفت: «بیداری عزیزم؟» زینب گله کرد: «می خواستی مرا نبری؟» این جمله را با بغض گفت. علی بغض را دریافت و به گریه افتاد. چه سوزی در نگاه علی است. دستش را دراز کرد سوی زینب. زینب دست علی را گرفت. گفت: «عزیز دلم!» و پرسید: «خوبی؟» زینب پرسید: «شما خوبید؟» علی گفت: «راضی ام به رضای خدا!» و هر دو گونۀ زینب را بوسید. زینب دست هاش را دو
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرکس برای برادرمؤمن خودحاجتی برآوردچنان است که همه عمرش رابه عبادت خدا سرکرده است.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرکس برمن یکبار درودبفرستدچیزی ازگناه برایش باقی نخواهدماند.
حضرت زهرا(سلام الله علیها):به خداسوگنداگرحق رابه اهلش واگذار می نمودندوازعترت پیامبرپیروی میکردند, حتی دونفردرباره خدا اختلاف نمی نمودند.
حضرت زهرا(سلام الله علیها):پدرم قبل ازرحلتش به من فرمود:هرکس سه روز براو وبرمن درودفرستد بهشت رابر
در عشق سراسر غم زهرا(س)
                                                       این گونه رسید ماتم زهرا(س)
همواره چنین شد بدانی
                                                       آسایش دل عالم زهرا(س)
این حیف که در خواب سرابی
                                                       بی بهره ی از حاتم زهرا(س)
برخیز نگاری شده در خون
                                                       آورد شفا مرهم زهرا(س)
بیچاره شدم وای به حالم

با سلام به اطلاع می رساند به مناسبت فرا رسیدن دهه فاطمیه و ایام شهادت دخت گرامی پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله و سلم حضرت فاطمه سلام الله علیها در مسجد جامع مراسم عزاداری از طرف برادر عباس بهمنی (عباس حاج یدالله) از امشب به مدت پنج شب برگزار می گردد.
حرز حضرت فاطمه زهرا یکی از حرزهای پرفضیلت و عظیم الشان می باشد که دارای خواص و فوائد زیادی می باشد . این حرز برای رفع تب شدید بسیار موثر است …
حرز و نیایشی حضرت فاطمه زهرا (س) برای رفع تب شدید 
حرز و نیایشی حضرت فاطمه زهرا (س) برای رفع تب شدید,حرز حضرت فاطمه,حرز فاطمه زهرا,حرز مجرب رفع تب شدید,حرز قوی و تضمینی رفع تب,حرز قرآنی برای رفع تب,قوی ترین حرز برای رفع تب شدید,مضمون نیایش و حرز حضرت فاطمه,خواص و فضیلت حرز حضرت فاطمه
حرزی که حضرت فاطمه (س) به
درود بیکران خداوند بر فاطمه (س) که بهجت قلب و نور چشم رسول (ص) و عزیزترین انسان ها در پیشگاه او بود؛ وجودی که نور پیامبر(ص) سراسر او را احاطه نموده بود و از جهت شبیه ترین مردم در رفتار و کردار به رسول خدا بود. فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تسلیت باد.

وصیت نامه برای من مجلس عزا نگیرید چون من به چیزی که می‌خواستم رسیدم و برای امام حسین (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها ) مجلس بگیرید و گریه کنید. پشت سر ولی فقیه باشید و با بصیرت، چون همین ولی فقیه است که باعث شده ایران از مشکلات بیرون بیاید. از خواهران می‌خواهم که حجابشان را مثل حجاب حضرت زهرا رعایت بکنند نه مثل حجاب‌های روز، چون این حجاب‌ها بوی حضرت زهرا(سلام الله علیها) را نمی‌دهد. جهان در حال تحول است دنیا دیگر طبیعی نیست،امام ز
حَدّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ القَاسِمِ بْنِ عبیدٍ مُعَنعَناً عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ أَنَّهُ قَالَ: إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ اللَّیْلَةُ فَاطِمَةُ وَ الْقَدْرُ اللَّه‏ … وَ قَوْلُهُ‏ وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ * لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ یَعْنِی خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ مُؤْمِنٍ وَ هِیَ أُمُّ الْمُؤْمِنِینَ».
ترجمه:
محمد بن قاسم بن عبید با سند از امام صادق(علیه السلام) روایت کرده که در تفسیر
تصویری از یک حدیث به زبان عربی و  انگلیسی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله درباره حضرت زهرا سلام الله، امام علی،امام حسن و امام حسین علیهم السلام آماده شده است. در این تصویر، از منابع اهل سنت برای این حدیث استفاده شده است.
ادامه مطلب
کسایی که میتونند کمک کنند بهمون برای تقویت دوباره این طرح و اجرای اون برای شهادت حضرت زهرا اعلام آمادگی کنند همون طور که میدونین این طرح به این شکل هست که یک سری بسته های مختصر مفید فرهنگی تهیه میشه ودرایام شهادت و ولادت حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت معصومه (سلام الله علیهم اجمعین) توی پارک ها بین دخترای جوون پخش میشه .منتظر اعلام همکاریتون هستیم
کسایی که میتونند کمک کنند بهمون برای تقویت دوباره این طرح و اجرای اون برای شهادت حضرت زهرا اعلام آمادگی کنند همون طور که میدونین این طرح به این شکل هست که یک سری بسته های مختصر مفید فرهنگی تهیه میشه ودرایام شهادت و ولادت حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت معصومه (سلام الله علیهم اجمعین) توی پارک ها بین دخترای جوون پخش میشه .منتظر اعلام همکاریتون هستیم
خبر پیامبر صلی الله علیه و آله از غصب فدک و خلافت و شهادت حضرت زهرا و محسن علیهما السلام
عن ابو مخنف لوط بن یحیى عن أبی عبد اللّه الصادق علیه السّلام: قال النبی صلّى اللّه علیه و آله: اعلم یا علی، إنی ارتحل عن هذه الدنیا الدنیّة، فینسی الأمة ما یجب علیهم من حقی، و أول من یخاصمك أبو بكر و عمر؛ فإنه یأخذ كتاب فدك و یضرب برجله على بطن فاطمة علیها السلام، فیسقط المحسن علیه السلام. ثم یجعلون الحبل فی عنقك و یأتون بك إلى المسجد فیقول: بایع لی و إلا أق
حضرت صادق ع فرمود صاعقه ها بکسی که ذکر خداگوید ذاکر است اصابت نکند 2 یزید بن معاویه عجلی گوبد من عرض ذاکر کیست فرمود انکه صد ایه بخواند  شرح مجلسی ره گوید یعنی در هر روز وشب صد ایه بخواند یا در هر یک شب و روز حدیث 3 ابو بصیر گوید از حضرت صادق ع پرسیدم از مردن مومن فرمود مومن بهر مردنی میمیرد بوسیله غرق شدن بمیرد بزبر اوار ماندن بمیرد بدرنده دچار گردد و بصاعقه بمیرد ولی این صاعقه  بذکر کننده خدای عزوجل اصابت نکند و نرسد

یک نماز از حضرت فاطمه سلام علیها روایت شده برای روز جمعه که حضرت آیت الله توکل (حفظه الله) یکی از علمای قم میفرمودند: اگر لحظه تحویل سال دو رکعت نماز حضرت زهرا (سلام الله علیها ) خوانده شود (بطوری که در لحظه تحویل در نماز باشیم) آن سال ؛به عنایت حضرت (علیها السلام) سالی عجیب خواهد بود ازنظر رزق های معنوی ومادی . مثلا ده ، پانزده دقیقه قبل سال تحویل شروع کنید که در لحظه تحویل سال در حال نماز باشید.
نماز حضرت زهرا (س)(منبع مفاتیح الجنان)
روایت شده که
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
جناب آقای جوادی آملی وقتی به تفسیر سوره معارج گوش کردم قلبم شکست و از شما به  مادرم زهرا شکایت کردم.حضرت زهرا سیده النسا العالمین در دفاع از ولایت مولایم امیرالمومنین علی علیه الاف السلام  کمر و چشم و بازو داد و تا سقط جنین پیش رفت و به شهادت رسید ولی شما با کمال بی انصافی در تفسیر سوره معارج حاضرنشدید که حتی اشاره ای به واقعه غدیر کنید
شما خوب میدانی که آنکه سوال کرد و عذاب خواست معتر
✅آیت الله یعقوبی قائنی(ره):
هر ماه قمری که اول آن پنج شنبه است، تا روز چهاردهم، هر روز1️⃣دو رکعت نماز خوانده2️⃣سپس هزار مرتبه صلوات بفرستد و آن را در هر روز به یکی از معصومین هدیه کند:روز اول به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)روز دوم به امیر المؤمنین (علیه السلام)روز سوم به فاطمه زهرا (علیهاالسلام) و...
بهتر است این عمل برای برآورده شدن حاجات معنوی انجام گیرد و حیف است که با آن، حاجت مادی درخواست شود.

در پنج‌شنبه آخر سال به بهشت زهرا (س) نرویدرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از مردم خواست که در پنج‌شنبه آخر سال برای زیارت اهل قبور به بهشت زهرا (س) مراجعه نکنند.

خداکرمی در پایان اظهارکرد: سازمان بهشت زهرا (س) در این چند روز مدام از مردم درخواست کرده است که به زیارت اهل قبور نیایند اما از آنجایی که زیارت رفتگان یکی از آیین‌های مرسوم ایرانیان است، نگران هستیم که مبادا تعداد افراد مراجعه‌کننده در روزهای پایانی سال به‌ویژه پنج‌شنبه و جمع
زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

اسم آن خانم، فاطمه است و برای آن بزرگوار هشت لقب ذکر کرده اند: صدیقه، راضیه، مرضیه، زهرا، بتول، عذرا، مبارکه و طاهره (1). از بعضی روایات استفاده می شود که زکیه و محدثه از القاب آن خانم است و کنیه او ام ابیها است. (2)
عمر آن بزرگوار تقریبا هجده سال است. در روز جمعه بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت به دنیا آمد (3) و سال یازدهم از هجرت، سوم جمادی الثانی (4) به دست گردانندگان سقیفه بنی ساعده شهید شد.
شخصیت حضرت ز
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید مدافع حرم محسن حججی)
مادر شهید حججی تعریف می کرد:
حضرت زهرا(س) را خیلی دوست داشت. انگشتری داشت که روی 
نگین اش (یافاطمه الزهرا سلام الله علیها) حک شده بود. موقعی که
می خواست برود سوریه،بهش گفتم:(مامان، این رو دستت نکن!
ادامه مطلب
مقام عظیم حضرت عباس علیه السلام نزد حضرت زهرا سلام الله علیها

جناب فاضل دربندی، آیت الله کلباسی نجفی و شیخ مهدی حائری مازندرانی رضوان الله علیهم نقل کرده‌اند:

✍ و قد اخبر جمع من الثقات فی هذا الزمان: ان واحدا من مؤمنی هذا العصر کان یزور سید الشهداء ابی عبد الله الحسین علیه السلام فی کل یوم ثلاث مرات او فی صبیحة کل یوم، وما کان یزور العباس الا بعد عشرین یوما او ما یقرب منه، و قد رأى فی الطیف الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهراء سلام الله علیها،
زهرا گفته اسمش رو بیاری تو دهنت فلفل می ریزم...خنده م گرفت.
گفتم بدون فلفل هم دیگه اسمش رو ازم نمیشنوی؛ خودمم دیگه از خودم نمیشنوم مطمئن باش. انقدر بامزه و خنده دار تلخی ها رو تحلیل میکنه که فکر میکنم ده سال پیش که زهرا در زندگیم نبود با چه فیلتری تلخی ها رو میشکافتم.زهرا یه حالِ شیرین و با دوام هست برای من...
شبیه تشنگانیم و به دنبال نم دریاهمه دنبال این دنیا و ما هم در پی زهراغم زهرا ولی بود و علی همدرد زهرایشچرا مهدی نمی آیی؟ چرا ای یوسف زیباشبیه قرص ماهی و شبیه حضرت سقاشنیدم که تو می آیی شب عباس و تاسوعادو دستم از ادب بر سرکه می آیی در این هیئتتو می آیی و می سوزی و می خوانی برای ماخدا رحمت کند آن کس که گریان عمویم شدشنیدم که تو می گفتی عمویت عصر عاشوراسر و دست و تن و چشمش به شکل خارپشتی شدرسیده از مدینه تا کنار علقمه زهرا ...
#چگونه_برای_رفع_مشکلات#به_حضرت_زهرا_متوسل_شویم⁉️

آیت الله قرهی《حفظه الله》:

✍طبیعی است وقتی می بینیم که #معصومین می‌فرمایند ما در #گرفتاری‌ها به مادرمان #حضرت_زهرا(س) متصل می شویم و به وی #استغاثه می کنیم، بنابراین به خصوص #نماز_استغاثه به حضرت زهرا(س) بهترین راه برای #توسل است. 
اما #مهم‌ترین راه توسل و #استغاثه به حضرت این است که البته ناگفته نماند انسان تا آنجایی که می تواند نمی گوییم نعل به نعل بلکه می گوییم تا آنجایی که می تواند باید #
انتقام حضرت امام زمان سلام الله علیه از قاتلین حضرت زهرا سلام الله علیها
ای منتظران، او می‌آید و به عهدش عمل می‌کند ...
طبری شیعی رضوان الله علیه روایت کرده است که امام باقر علیه السلام فرمودند:
ثم یدخل المسجد فینقض الحائط حتى یضعه إلى الارض، ثم یخرج الازرق وزریق غضین طریین، یكلمهما فیجیبانه، فیرتاب عند ذلك المبطلون، فیقولون: یكلم الموتى ؟ ! فیقتل منهم خمسمائة مرتاب فی جوف المسجد، ثم یحرقهما بالحطب الذی جمعاه لیحرقا به علیا وفاطمة والحسن
بسم الله الرحمن الرحیم
 از دست صیاد روزگار ، آهو صفت می دوم و خود را به آغوشی می اندازم مهربانتر از آغوش مادر و از آنجا بوی خدا می آید،بوی علی ،بوی زهرا،حسن و بوی سیب،بوی حبیبم حسین ...
 امضا:کسی که با همه ی ریزنقشی اش
در بیکران چشم شما جا نمیشود  
برتری خانه حضرت زهرا و امیر المومنین علیهما السلام بر خانه‌های پیامبران (به روایت اهل سنت عمری)
آلوسی از مفسرین و علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
وأخرج ابن مردویه عن أنس بن مالك وبریدة قال: «قرأ رسول الله صلّى الله علیه وسلّم: هذه الآیة فِی بُیُوتٍ إلخ فقام إلیه علیه الصلاة والسلام رجل فقال: أی بیوت هذه یا رسول الله؟ فقال صلّى الله علیه وسلّم: «بیوت الأنبیاء علیهم السلام فقام إلیه أبو بكر [...] فقال: یا رسول الله هذا البیت منها لبیت علی وفاط
مدافـــــع حـــــرم
و مــــداح اهل بیت
شهیـد محمـــــد آژنـــــد
محمد روضه‌های حضرت زهرا(س) را بسیار سوزناک می‌خواند و واقعاً می‌سوخت؛
اولین تیری هم که به وی اصابت کرد در پهلویش بود و دو ساعت بعد نیز با تیر «قناصه»، سر وی را هدف قرار می‌دهند که به شهادت می‌رسد.
وقتی من با عکس «محمد» نجوا می‌کردم، به وی گفتم که «محمد! تو همان چیز‌هایی که در مداحی‌هایت برای ائمه اطهار (ع) می‌خواندی را خودت دیدی؛ پهلویت مانند حضرت زهرا(س) ضربه خورد و مانند

آیت‌الله بهجت رحمه‌الله: منکر (وجوب) حجاب، مرتد است!با عرض سلام و خسته نباشید؛اخیراً در فضای مجازی، جمله‌ای از آیت‌الله بهجت رحمه‌الله بدین شرح منتشر شده است: «هر دختر شیعه با بی‌حجابی‌اش، یک سیلی به صورت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها می‌زند!»؛ آیا انتساب این جمله به معظم له صحیح است؟

ادامه مطلب
عَنْ‏ أبی بَصیرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ: «إِنَّ اللَّهَ (تَعَالَى) أَمْهَرَ فَاطِمَةَ رُبعَ‏ الدُّنْیَا، فَرُبعُهَا لَهَا، وَ أَمْهَرَهَا الْجَنَّةَ وَ النَّارَ، تُدْخِلُ أَعْدَاءَهَا النَّارَ، وَ تُدْخِلُ أَوْلِیَاءَهَا الْجَنَّةَ، وَ هِیَ الصِّدِّیقَةُ الْکُبْرَى، وَ عَلَى مَعْرِفَتِهَا دَارَتِ الْقُرُونُ الْأولَی [الْأُوَلُ]».
ترجمه:
ابو ‌بصیر از امام صادق(علیه السلام) روایت کرده که فرمود: همانا خداوند تبارک و تعالى مهریّ
الحمد الله الذی جعلنا من المتمسکین به ولایت سلطان اولیا سخن گذار منبر سلونی سرور مطلبی ابن عم نبی در هل عطا مهر برج انما شهسوار لا فتی پیشوای انبیا عروه الوثقی کلمه الحسنی سید الاوصیا عماد الاصفیا رکن الاولیا آیت الله العظمی خیر المومنین امام المتقین اول العابدین ازهد الزاهدین زین الموحدین حبل الله متین لنگر آسمان و زمین وجه الله عین الله نور الله سر الله اذن الله باب الله روح الله سیف الله عبد الله اسدالله الغالب آقا جانم علی ابن ابی طال
زهرا جان سلام
پنج شنبه صبح 20 اردیبهشت 97 فردای خاکسپاریت بود که پسر خاله مجبور بود برای امتحانش به تهران برگردد. برای همین سحر حرکت کردند.
عرفان می گفت:
"تا صبح 3 بار خواب زهرا را دیدم. هر بار خانه شوهر خاله مامان بودیم. جمعیت زیادی دور تا دور خانه بودند و زهرا را تشویق می کردند. پیرمردی جدی دست زهرا را گرفته بود و زهرا هم با حالتی از غرور سرش را برای جمعیت تکان می داد. زهرا طوری می خندید که دندانهایش دیده می شد. هر بار که خوابیدم و بیدار شدم این خوا
خبر گروه فرهنگی هنری _ قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان با کد خبر ۶۰۱۰۶۲۶ مورخ ۹۵/۱۲/۲۰ :
۱_ داشتن اعتقادات صحیح 
۲_ محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام 
۳_ صله رحم بخصوص برای والدین 
۴_ تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها
۵_ انگشتر به دست کردن 
۶_  خواندن دعای عدیله 
۷_ خواندن هفت بار " بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم در تعقیبات نماز صبح 
۸_ خواندن قرآن بعد از هر نماز 
التماس دعا 
حضرت زهرا علیها السلام هم به لحاظ نسب و خانواده و هم به جهت رفتار و منش شخصی و اوصاف فردی در اوج قله عظمت و بزرگی قرار دارد. او در عظمت و بزرگی نسب خانوادگی شهره جهان است؛ زیرا پدری چون حضرت محمد صلی الله علیه و آله - اولین فرد جهان هستی در کمال و فضائل - و مادری چون خدیجه کبری علیها السلام - یکی از زن های کامله جهان هستی و دومین مسلمان، و فداکارترین فرد در راه اسلام - و همسری چون امیرمؤمنان علی علیه السلام - که به منزله جان پیامبر صلی الله علیه و آ
جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها
در دانشکده علوم قرآنی مراغه
مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه (ع) همزمان با جشن چهل ویکم سال پیروزی انقلاب اسلامی، روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه با حضور ریاست دانشکده، اساتید، دانشجویان و کارمندان، برگزار شد.در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدمهدی شمسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مراغه، ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به تشریح بیانات
موقعی که رسیدیم بالای سر «آقا سید»، صورتش کاملا خونی شده بود. تیری که به سرش اصابت کرده بود دو زمانه بود یعنی یک زمانی که شلیک شده بود عمل کرده و یک زمان هم موقع اصابت به سر چاشنی عمل کرده بود که با این اوضاع شدت تخریب خیلی زیاد بود. بهیار با یک چفیه سرسید را محکم بست تا برای رسیدن به بیمارستان به عقب برگردد. وضعیت «سید نور خدا» طوری بود که حتی 10 درصد هم امید نداشتیم زنده بماند.

ادامه مطلب
اعتراف ابن تیمیه ناصبی به هجوم به خانه حضرت زهرا علیها السلام و تهمت به اهل بیت علیهم السلام برای توجیه آن
ابن تیمیه بنیانگذار مکتب سلفیت بعد از اعتراف به اصل هجوم، برای توجیه آن دست به دروغگویی و تهمت به اهل بیت علیهم السلام زده و می‌گوید:
وَغَایَةُ مَا یُقَالُ: إِنَّهُ كَبَسَ الْبَیْتَ لِیَنْظُرَ هَلْ فِیهِ شَیْءٌ مِنْ مَالِ اللَّهِ الَّذِی یُقَسِّمُهُ، وَأَنْ یُعْطِیَهُ لِمُسْتَحِقِّهِ .
و نهایت چیزی که گفته می‌شود این است که او (ابی
هرسال ۲۱ بهمن، ساعت ۲۱ هم‌صدا الله‌اکبر می‌گوییم
آخرین شب مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها در حسینیه امام خمینی(ره) شامگاه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ برگزار شد، یک‌شب زودتر نسبت به سال‌های پیش، برای انجام سنت الله‌اکبر گفتن در شب ۲۲ بهمن.

۱- یک‌شب زودتر

امسال مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها در حسینیه امام خمینی(ره) یک‌شب زودتر از برنامه معمول هرسال شروع شد و این تغییر برنامه به دلیل توجه ویژه آقا و التز
شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

زهرا همان کسی است که بیت محقرشطعنه زده به عرش و تمامی گوهرشاو را خدا برای خودش آفریده استتا اینکه هر سحر بنشیند برابرششرط پیمبری به پسر داشتن که نیست«مردی» پیمبر است که زهراست دخترشمانند احترام خداوند واجب استحفظ مقام فاطمه حتی به همسرشیک نیمه‌اش نبوت و نیمش ولایت استحالا علی صداش کنم یا پیمبرشدست توسل همه‌ی انبیا بودبر رشته های چادری صبح محشرش ما بچه‌های فاطمه ممنون فضه ایماز اینکه وا نشد پس در پای دخ
روایات متعددی در منابع شیعه و سنی نقل شده است که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلی از دنیا رفته است. با توجه به نقل این روایت در منابع شیعی و سنی این سوال مطرح می شود که آیا فاطمه زهرا علیها السلام امام زمان خویش را شناخت یا نه؟

قطعا این پذیرفتنی نیست که پاره تن رسول خدا  صلی الله علیه و آله و سلم و همسر وصی مصطفی، ضرورتی از ضروریات دین پدر خویش را انکار کرده و در عمل بدان سستی ورزیده

دانلود پاورپوینت هم خوانی" مادرم زهرا"

دانلود پی دی اف هم خوانی " مادرم زهرا"

مادرم زهرا مادرم زهرا (2)
مادرم زهرا مادرم
دخترت هستم و مهربان مادری
دست من، دست تو، تو بهشت منی،جانم
مادرم زهرا مادرم
هستی­ام حسینو دل دهم دست تو
تا ظهور مهدی، مأنم هستی تو، جانم
مادرم زهرا مادرم
منصوره، معصومه، زکیه، حکیمه
دخترت هستم و مادری فاطمه، جانم
مادرم زهرا مادرم
ــــــــــــ
چند روز پس از رحلت پیامبر صلی اللّه علیه و آله مردی به محضر فاطمه علیه السلام مشرف شد و عرض کرد: ای دختر رسول اللّه چیزی نزد شما به یادگار گذاشته است تا مرا از آن بهره مند سازی؟

فاطمه علیه السلام به کنیز خود فرمود: آن نوشته رابیاور.
ادامه مطلب
حلول ماه ربیع الاول بر عاشقان رسول الله تهنیت باد...
آمده فصل ِ،بهار ِ ناب ِ خوش عهدی
ربیعُ الاوّل و عالَم،همه به ذکر یا مهدی
شور و شعف از عطای حضرت حق بر همه دلها مبارک
شکفتن ِلاله های فخر و عزّت در دل ِ صحرا مبارک
امامت ِ مهدی ِ آل پیمبر یوسف زهرا مبارک
دارم ای آقا به سر هوای تو،حضرت مهدی جانم فدای تو
حضرت مهدی جانم فدای تو...
حضرت
امام خمینی رحمه الله در توصیف کمالات والای عرفانی و الهی حضرت صدیقه
طاهره می فرمایند: «تمام ابعادی که برای زن متصوّر است و برای یک انسان
متصوّر است، در فاطمه زهرا علیهاالسلام جلوه کرده و بوده است.

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام مادر  مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه  با حضور دانش آموزان کلاس پنجم و ششم ابتدایی سما برگزار گردید.
تواتر و علت شهادت حضرت زهرا علیها السلام در کلام علامه مجلسی
علامه محمد باقر مجلسی قدس الله روحه الشریف پس از نقل حدیث امام کاظم علیه السلام در مورد صدیقه و شهیده بودن حضرت زهرا سلام الله علیها و تصریح به صحیح بودن حدیث می‌نویسد:
ثم إن هذا الخبر یدل على أن فاطمة صلوات الله علیها كانت شهیدة وهو من المتواترات وكان سبب ذلك أنهم لما غصبوا الخلافة وبایعهم أكثر الناس بعثوا إلى أمیر المؤمنین علیه السلام لیحضر للبیعة ، فأبى فبعث عمر بنار لیحرق على
سندی دیگر بر سقط حضرت محسن سلام الله علیه به تصریح عالم اهل تسنن
صفوری عالم اهل تسنن در کتاب المحاسن المجتمعة، در ذکر اولاد حضرت امیر المومنین سلام الله علیه از حضرت زهرا سلام الله علیها، به سقط حضرت محسن سلام الله علیه اذعان می‌کند.
المحاسن المجتمعة، تالیف صفوری، نسخه خطی
تحریف فضیلتی از فضائل حضرت زهرا و خدیجه سلام الله علیهما توسط ابن عربی صوفی ناصبی
محمد بن جریر طبری از علما و مفسرین بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است: 
حدثنی المثنى قال، حدثنا آدم العسقلانی قال، حدثنا شعبة قال، حدثنا عمرو بن مرة قال، سمعت مرة الهمدانی یحدث، عن أبی موسى الأشعریّ قال: قال رسول الله صلى الله علیه وسلم: کمل من الرّجال کثیرٌ،ولم یکمل من النساء إلا مریم، وآسیة امرأة فرعون، وخدیجة بنت خویلد، وفاطمة بنت محمد.
رسول خدا (صلی الله علی

ازآن چه در دوجهان هست بیشتر دارد
فقط خدا ست که از کار او خبر دارد

یکی برای علی ماند و آن یکی همه بود
اگر چه لشکر دشمن، چهل نفر دارد

عقیق سرخ از آتش نداشت واهمه ای
کسی که کفو علی می شود جگر دارد

کمر به یاری تنهایی علی بسته
میان کوچه اگر دست بر کمر دارد

سر علی به سلامت، چه باک از این سردرد؟
محبت ولی الله، دردِ سر دارد

کسی که شهر، سر سفرۀ قنوتش بود
چگونه دست به نفرین قوم  بردارد؟!

صدا زد: «اشهد ان علی ولی الله»
ولی دریغ که این شهر گوشِ کر
حجت الاسلام بهاء الدین اسکندری ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها) و تبریک روز مادر و روز زن اظهار داشت: همه ما به عنوان یک شیعه و محب صدیقه کبری(سلام الله علیها) وظیفه داریم که کلام نورانی و سیره ی سعادت بخش ایشان را به جامعه به خصوص زنان و دختران معرفی کنیم و به خصوص کسانی که دارای تریبونی از جنس رسانه و هنر و قلم هستند در این باره وظیفه سنگین تری برعهده دارند.
وی افزود: حضرت زهرا (سلام الله علیها) الگوی والایی است که ت
بسم الله الرحمن الرحیم
در کوچه،دل مرده ی من منتظر توست
تا زنده شود رقص کنان وقت عبورت
از دست تونان داشت عجب عطرعجیبی
این شعله ی عشق است مگر زیر تنورت؟

+نیمه رمضان ها مست میشوم از بوی باران رحمت میهمانی خدا که با نام شما معطر ترمیشود پسر ارشد شاه نجف
دادخواهی حضرت زهرا سلام الله علیها پس از رجعت در عهد ظهور نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله
علامه مجلسی رضوان الله علیه از مفضل بن عمر رضوان الله علیه روایت کرده است که امام صادق علیه السلام در مورد شکایت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله پس از رجعت در عهد ظهور فرمودند: پس ابتدا کند حضرت فاطمه و شکایت کند از ابو بکر و عمر علیهما اللعنة که فدک را از من گرفتند و چندان که حجت‌ها بر ایشان اقامه کردم سود نداد و نامه‌ای که
پیامبر(صلی الله علیه وآله):شیطان گرگ انسان است. همانندگرگ گوسفندان که همیشه میشهای دور افتاده  و کنارگیر را میگیرد, پس ازدسته بندیها بپرهیزیدوبرشمابادبه حضوردرجماعت ومجالس ومسجد.
حضرت زهرا(سلام الله علیها):خدا اطاعت وپیروی ازما اهلبیت راسبب برقرای نظم اجتماعی درامت اسلامی وامامت ورهبری مارا عامل وحدت ودرامان ماندن ازتفرقه ها قرارداده است.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هیچ امتی پس ازپیامبرخودگرفتاراختلاف نشدمگرآنکه باطل گرایان آن بر ح
با سلام
دیشب شب بیست و سوم ماه رمضان ، آخرین شب قدر امسال بود.
تصمیم داشتیم به مسجد برویم . طاها ساعت های 9 خوابید و بعد نیم ساعت بیدارشد . شروع به بازی کرد ساعتهای 10 بود که دعای جوشن کبیر از تلویزیون پخش می شد. طاها با شنیدن دعا به سمت میز تلویزیون رفت و همانجا با تلویزیون حرف می زد و بازی می کرد . من و خانم هم عقب تر نشسته بودیم و به دعا گوش میدادیم. طاها که مدام وسیله ای را روی میز می گذاشت و بعد می انداخت و دوباره می نشست و برمی داشت و پا میشد و میگ
باسمه تعالی
زنان بهشتی
القاب حضرت زهرا
غزل ۹
داد احمد صد لقب بر فاطمه خیر النسا
می شود موجب جهان را، فاطمه رکن الهدی
می شود زهرای اطهر ،عامل نور جهان
او بود نور دو عالم ،در زمین و در سما
فاطمه هم کفو حیدر ، دختر ختم رسل
می کند مولا حمایت، فاطمه زوج الاوصا
در دریای علوم است و معارف فاطمه
می درخشد عالمی ، چون فاطمه دره البضا
هست احمد وام دار آمنه در زندگی
گفت پیغمبر به زهرا ، فاطمه ام الابا
هست کوثر، نام زهرا صاحب خیر فزون
می کند عالم درخشان ، دخت
به گزارش نوید شاهد ایلام، شهید سیف الله تردست فرزند هاشم اول تیرماه 1345در روستای کارزان بخش مرکزی شهرستان چرداول دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا مقطع ابتدایی ادامه داد اما به علت مشکلات مالی و نبود امکانات آموزشی مناسب در منطقه نتوانست به تحصیلات خود ادامه دهد . در کارهای کشاورزی و دامداری پا به پای پدر کار می کرد تا اینکه با رسیدن به سن قانونی انجام خدمت مقدس سربازی به عنوان سرباز وارد ارتش شد . وی سی و یکم شهریور ماه 1365 در منطقه عملی
تحریف فضیلتی از فضائل حضرت زهرا و خدیجه سلام الله علیهما توسط ابن عربی صوفی ناصبی
محمد بن جریر طبری از علما و مفسرین بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است: 
حدثنی المثنى قال، حدثنا آدم العسقلانی قال، حدثنا شعبة قال، حدثنا عمرو بن مرة قال، سمعت مرة الهمدانی یحدث، عن أبی موسى الأشعریّ قال: قال رسول الله صلى الله علیه وسلم: کمل من الرّجال کثیرٌ،ولم یکمل من النساء إلا مریم، وآسیة امرأة فرعون، وخدیجة بنت خویلد، وفاطمة بنت محمد.
رسول خدا (صلی الله علی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها